Afgelopen weekend stond een topper op het programma voor onze Fanion A ploeg met een verplaatsing naar top5-ploeg FC Zemst.
In de heenronde werd het een 5 – 1 overwinning, tegen een Zemst zonder enkele sterkhouders.
De omstandigheden waren nu anders, met een wedstrijd op een synthetisch veld tegen een vrij complete thuisploeg en een Meise met enkele afwezigen. Zo liggen Enio, Tony, Matthias Claes en Seb in de lappenmand, toch wel allen belangrijke basisspelers.
Maar geen excuus, de kern is groot en sterk genoeg en de jeugd staat vol ongeduld klaar om ze te vervangen en alles te geven voor dat ene doel.
De wedstrijd begon gelijkopgaand, met iets meer dreiging van Meise. Kansen bleven echter uit, de laatste pass was niet zuiver genoeg langs beide kanten. Op het kwartier was er wel een goeie save nodig van doelman Warre om een voorsprong van de thuisploeg te verhinderen. Meise kreeg via een actie van Alex-Adriano op de linkerkant een mooie voorzet van laatstgenoemde die bij de volledig vrijstaande Lander Van Lautem belandde, echter zijn kopbal werd in hoekschop gekeerd, althans dat dacht iedereen behalve de (goed leidende) scheids. Geen corner en doeltrap voor Zemst die snel gegeven werd en leidde tot een zeer snelle aanval die spijtig genoeg foutief werd gestopt, op de koop toe in onze grote backlijn. Terechte strafschop en proper omgezet door de thuisspits. Zemst kon nog een paar keer dreigen, en claimde nog een strafschop maar de scheids negeerde dit terecht. Even voor rusten dan een goed jagende Thomas Van Den Boeynants die de doelman in de fout liet gaan, voor Willems een koud kunstje om de gelijkmaker te netten, uit het niets werd het 1 – 1.
Na de rust was het, het moet gezegd, vrijwel al Zemst wat de klok sloeg. Zonder echte grote kansen bleven ze drukken en kon Meise er enkel op de tegenaanval uitkomen, of moesten ze zich beperkten tot slimme gele kaarten pakken met broodnodige fouten.
Toch kon Meise eens prikken via een corner die bij de volledig vrijstaande Van Den Boeynants belandde, hij besloot echter naast.
Even later een mogelijks beslissend moment in de wedstrijd, Zemst claimde een penalty, de lijnrechter vlagde , echter, de zeer goed opgestelde scheids gaf onmiddellijk aan dit dit geen penalty was. Daar kwamen we heel goed weg, en kunnen we een frustratie bij Zemst wel begrijpen.
Even later dan een mooie actie van Alex- Thomas VDB die de Zemstse verdediging oprolden, Alex kon enig mooi de 1 – 2 binnentrappen. Als de term hold-up nog niet bestond werd hij daar ter plekke uitgevonden.
Meise verdedigde de wedstrijd zeer sterk uit en toonde immens veel karakter, en kon aldus drie gouden punten meenemen tegen een sterke thuisploeg, die eigenlijk meer verdiende.
Was het penalty? We gaan het nooit weten.
3 points dabei.
Op naar de volgende horde, een thuismatch tegen Ritterklub V.S.V. Jette A, volgende zondag om 15u op De Nekker.
F.C. Zemst Sportief A – Fanion A 1 – 2
Goals: 28m 1 – 0 Yulian Callizaya Terceros (pen), 42m Maarten Willems (Thomas Van den Boeynants), 83m 1 – 2 Alexandre Henrotaux (Thomas Van den Boeynants)
Onze Fanion B kon makkelijk met 1 – 4 winnen bij rode lantaarn Eizeringen B en schuift zo verder op in het klassement. Met nog één wedstrijd minder kan Fanion B zelfs nog vijfde worden.
De toekomst oogt mooi.
Sporting Eizeringen B – Fanion B 1 – 4
Goals: 26m 0 – 1 François Rogge, 60m 0 – 2 Esteban Gomez Navarro, 65m 0 – 3 Alessio Della Pina, 70m 1 – 3 Alexandre Buysse (pen), 86m 1 – 4 Elias Mbombo
Volgende wedstrijd: Fanion B – Ritterklub V.S.V. Jette B: zaterdag 22/02 om 20u30 op De Nekker.
Supporters op post!